Kesämekko Winni v.sin
49,90€
Perhosmekko kaksikerroshelmalla
Kauniisti laskeutuva perhoskuosinen mekko, jossa on vinoon leikattu malli ja näyttävä kaksikerroksinen helma. Lyhyet hihat ja kevyt materiaali tekevät mekosta ihanan ilmavan ja miellyttävän käyttää myös lämpiminä päivinä.
Tämä mekkomalli on ollut myymälöissämme vuodesta toiseen todellinen suosikki – sama hyväksi todettu malli säilyy, mutta kuosi vaihtuu kausittain. Perhoskuosi tuo mekkoon keveyttä ja kesäistä ilmettä.
Erityistä kiitosta mekko on saanut tanssiessa – kaksikerroksinen helma pääsee upeasti oikeuksiinsa liikkeessä
Materiaali on hengittävä ja kevyt, joten mekko tuntuu mukavalta päällä myös hellepäivinä. Monikäyttöinen malli taipuu helposti arjesta juhlaan: yhdistä sandaaleihin tai korkokenkiin juhlavampaan tyyliin – tai pue tennarit ja farkkutakki rennompaan kesäpäivään.
Kerrassaan ihana luottomekko kesään.
Tuotetiedot:
Vinoonleikattu malli
Kaksikerroksinen helma
Lyhyet hihat
Rinnanympärys (M): n. 90 cm
Pituus (M): n. 100 cm (keskitaka)
Materiaali: 60% puuvilla, 40% viskoosi
Vuori: viskoosi / elastaani
Hoito-ohje:
Vesipesu 30 °C









