Silvind housuhame, jeans
39,00€
Lumian Silvind housut
Silvind-housut ovat näyttävä ja samalla ihanan mukava valinta kesään. Farkunsininen sävy yhdistettynä todella leveään lahkeeseen tekee mallista lähes housuhameen – ilmava, kepeä ja elegantti kokonaisuus, joka liikkuu kauniisti mukana.
Korkea joustava vyötärö tuo käyttömukavuutta ja tekee housuista helposti istuvat eri vartalotyypeille. Väljä malli ja pehmeä materiaali tekevät näistä housuista täydellisen valinnan lämpimiin päiviin, kun haluat yhdistää mukavuuden ja tyylikkyyden.
Materiaali on 100 % tenceliä, joka on luonnonmukainen ja hengittävä kuitu. Tencel tuntuu silkkimäisen pehmeältä ihoa vasten, laskeutuu kauniisti ja hengittää erinomaisesti – siksi se on täydellinen valinta kesäpukeutumiseen.
Farkkuvärjäyksen vuoksi suosittelemme pesemään housut ennen ensimmäistä käyttöä. Väri voi aluksi irrota hieman, joten kuten tummien farkkujen kanssa yleensäkin, vaaleita pintoja (kuten valkoisia sohvia) on hyvä alkuun varoa.
Koko:
Yksi koko
Materiaali:
100 % tencel
Mitat (venyttämättä ja venytettynä):
Vyötärö n. 63–100 cm
Lahkeen sisäpituus n. 67 cm
Pesuohje:
30 °C, pese vain samanväristen kanssa
5 varastossa









